IMBIR MIELONY 100G
Kraj pochodzenia: Nigeria
(edytuj w module Customer Reassurance)
(edytuj w module Customer Reassurance)
(edytuj w module Customer Reassurance)
Składniki: imbir mielony
Popularny w Polsce suszony mielony imbir nadaje się między innymi do herbatników, ciast, orientalnych zup, budyniów, sałatek owocowych, czekolad i marmolad. Pasuje też doskonale do pieczonych jabłek. Świetnie łączy się on z różnego rodzaju mięsami – drobiem, wieprzowiną czy chociażby cielęciną. Imbir bardzo często wykorzystywany jest jako dodatek do orzeźwiającej i pobudzającej herbaty. Przyprawę wykorzystuje się również w browarnictwie do produkcji piwa typu ginger. Intensywny aromat imbiru to zasługa olejku eterycznego. Natomiast substancje żywicowe odpowiadają za palący, lekko gorzki smak. Imbir to bardzo ostra przyprawa, mająca drażniące działanie. Nie można się nią bezkarnie zajadać.
Opis
- Wartość energetyczna
- 1406,4 kJ/ 333,8 kcal
- Tłuszcz
- 4,2 g
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone
- 2,6 g
- Węglowodany
- 58 g
- w tym cukry
- 3,4 g
- Błonnik
- 14 g
- Białko
- 9 g
- Sól
- 0,07 g
Na terenie zakładu produkcyjnego konfekcjonowane są orzechy ziemne i inne orzechy, soja, sezam, gorczyca, zboża zawierające gluten, produkty zawierające dwutlenek siarki, laktozę, jaja oraz seler.
- Nie został poddany napromieniowaniu i jonizowaniu.
- Produkt nie zawiera i nie jest wyprodukowany z genetycznie zmodyfikowanych składników.
- Do bezpośredniego spożycia dla wszystkich grup konsumentów z wyjątkiem cierpiących na nietolerancję produktu
- Przechowywać w suchym, chłodnym nienasłonecznionym miejscu.
- Temperatura przechowywania nie powinna przekraczać 20°C, a wilgotność 75%

Przy dużych gramaturach worek zgrzewany lub wiązany. Mniejsze gramatury to opakowania doypack które są dobrym rozwiązaniem ponieważ umożliwiają kilkukrotne szczelne zamknięcie, co zabezpiecza produkt przed utratą jego właściwości. Są też stosowane worki bezbarwne zgrzewane. Wszystkie opakowania są dopuszczone do kontaktu z żywnością.