Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

WROTYCZ ZIELE 30G


2,00 zł
Brutto
  • Składniki: wrotycz ziele
  • Produkt nie zawiera: antyzbrylaczy, barwników, cholesterolu, cukru, drożdży, GMO, jajek, konserwantów, laktozy, nabiału, oleju palmowego, tłuszczy trans (utwardzanych)

Sposób pakowania:
Produkty w zależności od zamówionej gramatury pakujemy w różnej wielkości opakowania: papierowe doypack lub folia doypack. Przy dużych gramaturach worek jest zgrzewany lub wiązany. Opakowania doypack umożliwiają szczelne zamknięcie, co zabezpiecza produkt przed utratą jego właściwości. Wszystkie opakowania są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Wrotycz to pospolite ziele i żółtopomarańczowych kwiatostanach tworzących charakterystyczny spłaszczony koszyczek znane ze swoich przeciwpasożytniczych właściwości. Stosowany jest do zwalczania kleszczy, komarów, wszawicy i świerzbu, nie lubią go mrówki, muchy, mole.

Trzeba pamiętać, że wrotycz zawiera olejek eteryczny tujon, który jest silnie toksyczny, dlatego jego stosowanie wymaga rozwagi.

Ze względu na zawartość tujonu ma on zastosowanie WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU ZEWNETRZNEGO!.

Od kiedy odkryto, że tujon posiada strukturę zbliżoną do kanabinoli zawartych w konopiach i negatywnie wpływa na nasz układ nerwowy, roślinę tę uznano za silnie trującą i całkowicie zaprzestano jej wewnętrznego stosowania. Reguluje to rozporządzenie (WE) NR 1924/2006 Parlamentu europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2006 r. Według dyrektywy wrotycz pospolity nie może znajdować się w mieszankach ziołowych przeznaczonych do stosowania wewnętrznego, w preparatach farmakologicznych jego ilość musi być jasno określona, a skład wyszczególniony na opakowaniu. Nie ma natomiast zakazu sprzedaży ziela wrotyczu pospolitego dla zastosowania zewnętrznego, dlatego można go spotkać w mieszankach ziołowych stosowanych zewnętrznie przeciw wszom i świerzbowcom.

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym miejscu.

Informacje o alergenach: Na terenie zakładu produkcyjnego konfekcjonowane są orzechy ziemne i inne orzechy, soja, sezam, gorczyca, groch, zboża zawierające gluten, produkty zawierające dwutlenek siarki, laktozę, jaja oraz seler.

Informacje:

Kraj pochodzenia
Polska

Brak opinii użytkowników.